O firmie

HISTORIA FIRMY

Początek Parkiet Kaźmierczak to rok 1967. Jest to firma rodzinna, znajdująca się w Hajnówce, mieście położonym na skraju Puszczy Białowieskiej, znanym z wyrobów drzewnych.

W początkowym okresie działalności firma zajmowała się świadczeniem usług stolarskich. Z czasem oferta firmy objęła kompleksowy wystrój wnętrz w drewnie: boazerie, ozdobne sufity,  drzwi zdobione rzeźbieniami oraz ozdobnie rzeźbione stoły, ławy i krzesła.

Firmę założył i z powodzeniem prowadził przez wiele lat Zdzisław Kaźmierczak. W tej chwili firmą zarządza córka – Maria Kaźmierczak. Firma zmieniła lokalizację, ale tradycja pozostaje. Większość pracowników pracuje w firmie od wielu lat. Ich doświadczenie jest gwarancją wysokiej jakości produkowanych wyrobów.

Obecnie firma specjalizuje się w produkcji litych parkietów tradycyjnych, desek podłogowych litych. Deski można kupić w wersji niewykończonej jak również gotowej do ułożenia. Dlatego też staramy się też oferować naszym klientom do podłogi oferować dodatkowe usługi i produkty. Można u nas zamówić schody lite, parapety, stoły, blaty kuchenne oraz inne dowolne elementy z litego dębu na podany wymiar. Produkujemy drzwi przesuwne lite dębowe, co w wydaniu drzwi do spiżarni jest wspólnym elementem z blatami w kuchni. Możemy też zaproponować współpracę z doświadczonymi montażystami.Sprzedamy też chemię do podłóg.

Dzięki zautomatyzowanej produkcji oraz wielomiesięcznemu procesowi sezonowania drewna, gotowy wyrób uzyskuje wilgotność oraz dokładność obróbki zgodną z Normą Europejską EN 13226:2002 posiadającą status Polskiej Normy PN-EN 13226:2004. To sprawiło, iż możemy posługiwać się znakiem towarowym B.

Zamówienia realizowane są zarówno na terenie kraju jak i poza jego granicami. Produkty trafiają głównie do krajów Unii Europejskiej, ale też do takich zakątków jak Katar czy Arabia Saudyjska.

Firma bazuje na najtwardszych gatunkach drewna krajowego: dębie i jesionie.

Od kilku lat kupujemy energię elektryczną, którą korzysta tylko z odnawialnych źródeł energii. Nasze produkty niosą ze sobą niewielki ślad węglowy względem tradycyjnych źródeł energii.

Lity dąb

Fundament produkcji parkietu litego

Zdzisław Kaźmierczak - założyciel firmy

Sezonowane drewno dębowe