Galeria i Inspiracje

PARKIET Z HAJNÓWKI

Parkiet z Hajnówki. Przyszedł czas na powrót do naturalnych materiałów, drewnianych podłóg oraz innych solidnych elementów z dębu litego.

Jakiś czas temu zachłysnęliśmy się bogactwem ofert firm z branży wnętrzarskiej, odzieżowej jak i spożywczej. Często wybieraliśmy najniższą cenę, nie patrząc na to gdzie, w jaki sposób powstały kupowane artykuły. Jednak teraz coraz więcej osób zwraca uwagę co, od kogo i dlaczego kupuje.

Obecnie coraz więcej osób stara się kupować polską żywność, która wyrosła na lokalnym gruncie i której pochodzenie znamy.

Tak samo, powoli a jednak, dzieje się w przypadku mebli czy podłóg. Coraz więcej osób zanim kupi panele podłogowe czy gres zastanowi się również nad prawdziwym, drewnianym parkietem.

I choć proces budowy jak i urządzania domu jest niezwykle trudny dla naszych portfeli, nawet przy dużych kredytach. Coraz więcej osób mimo konieczności „zmieszczenia” się w określonych kwotach, wybiera wysokiej jakości podłogi drewniane polskich producentów.

Parkiet z Hajnówki jest ponadczasowy, trwały i solidny. Możesz zmienić kolor ścian, zasłony czy meble a parkiet będzie nadal do nich pasował. Parkiet dębowy ułożony w cegiełkę (regularną lub nieregularną) wpasowuje się w każdy design. Ale to przecież nie koniec możliwości – możemy ułożyć parkiet w: jodełkę pojedynczą, podwójną, potrójną czy też kwadrat lub drabinkę. Natomiast przy odpowiedniej obróbce w jodłę francuską czy węgierską. A po dodaniu do parkietu kostki czy innych elementów z mahoniu, orzecha czy dębu czarnego otrzymujemy wzory pałacowe nieco zapomniane w ostatnich czasach.

Hajnówka posiada bogatą tradycję drzewiarską. Już na początku XX wieku stała się poważnym centrum gospodarki leśnej, a w okresie międzywojennym dynamicznie rozwijał się przemysł przetwórstwa drzewnego. Miasto stało się pewnego rodzaju zagłębiem drewnianych podłóg. Wiele firm w Hajnówce produkuje dobre parkiety i deski.

Firma Parkiet Kaźmierczak działa nieprzerwanie od 1967 roku czyli od pokoleń zajmuje się produkcją drewnianych wyrobów. O produkcji parkietu wie niemal wszystko , a umiejętność sezonowania materiałów sprawia, że będą one służyć klientom przez wiele lat. Kto by pomyślał, że podłogi z tej niewielkiej rodzinnej firmy na Podlasiu znajdą się w Warszawie na Zamku Królewskim czy też innych zakątkach kraju a nawet świata.

PARKIET Z HAJNÓWKI

PARKIET W TRADYCYJNYM I NOWOCZESNYM WNĘTRZU

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dodaj tu swój tekst nagłówka